يکشنبه, 31 شهريور 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
  • کد خبر : ۱۸۱۸۰۶
چشم انداز ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان گیلان تشریح شد
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در نشست مشترک با دانشگاه گیلان با موضوع چشم انداز اقتصادی استان، به تشریح فرصت های سرمایه گذاری استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، منصور مولائی پور در این نشست با تاکید بر اینکه بدنه دانشگاه گیلان از ظرفیت بالایی برخوردار است، گفت: گروه اقتصاد دانشگاه گیلان به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی استان باید ارتباط بیشتری با دستگاه های دولتی در جهت رفع موانع تولید و همچنین جلب و جذب سرمایه گذاری داشته باشد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان، گفت:  دانشگاه گیلان هفت هزار دانشجو در مقطع فوق لیسانس و دکتری دارد که یک فرصت برای پیوند صنعت، جامعه و دانشگاه است و  با همکاری دستگاه های دولتی و دانشگاه می توان بخش خصوصی استان را تقویت کرد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی باید 1000 میلیارد دلار سرمایه گذاری داشته باشیم، گفت: همه باید در جلب و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی احساس مسئولیت کرده تا با رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی، تورم و بیکاری را به کمتر از هشت درصد کاهش دهیم.

در ادامه، مولائی پور به فرصت های سرمایه گذاری استان اشاره کرد و افزود: در استان گیلان1200پروژه نیمه تمام صنعتی در بخش خصوصی و چهار هزار پروژه دولتی با قابلیت واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد.

وی در ادامه گفت: یک قرارداد مطالعاتی با دانشگاه گیلان منعقد شده است که دانشجویان می توانند نتایج آن را بصورت عملی استفاده کنند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی با اشاره به برنامه جامع در خصوص پروژه های نیمه تمام، از همه مراکز علمی و پژوهشی خواست پلان این پروژ ها را از صفر تا 100 استخراج، و به توجیهات اقتصادی، فنی و زیست محیطی آنها بپردازند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان به فرصت آب بندان ها در استان نیز پرداخت و توضیح داد: استان گیلان ظرفیت800 آب بندان دارد که در حوزه پرورش ماهی و جذب توریست ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار خوبی محسوب می شود.

وی همچنین به فرصت های سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت: 600 مدرسه متروکه در استان فرصت بسیار مناسبی است که مطابق قانون بودجه 98 قابلیت تغییر کاربری و تبدیل به فعالیتهای اقتصادی و کارگاه های صنعتی و جذب سرمایه گذاری را دارند اما در حال حاضر هیچ گونه بهره برداری از آنها صورت نمی گیرد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی درباره ظرفیت های قانونی بودجه سال98، گفت: تبصره 5 قانون بودجه فرصت های بسیار خوبی را برای شهرداری ها پیش بینی کرده تا با توجه به اینکه 52 شهرداری در استان فعال هستند می توانند گام های موثری را در پروژه های عمرانی بردارند.

مولائی پور با تاکید بر اینکه 90 درصد حمل و نقل دنیا دریایی با هزینه های بسیار پایین است، این نوع از حمل و نقل را فرصت مناسبی در هر دو حوزه حمل و نقل و گردشگری دریا برای استان دانست.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0