سه‌شنبه, 25 تير 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰۷۹
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
راه اندازی ابزار فروش تعهدی سهام تا پایان سال جاری
 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی ابزار فروش تعهدی سهام تا پایان سال جاری در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) ، شاپور محمدی با بیان این مطلب  افزود: تمامی تلاش ها در بازار سرمایه معطوف به معرفی ابزارهای مالی که به نقد شوندگی این بازار کمک کند.


وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه با تلاش تمامی ارکان بازار سرمایه ابزارهای مختلفی همانند اختیار خرید، اختیار فروش و قرارداد آتی سبد سهام در بازار معرفی شده است.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ابزار فروش تعهدی سهام نیز تا پایان سال راه اندازی و به جمع ابزارهای بازار سرمایه اضافه خواهد شد.


وی با بیان اینکه طی دو سال و نیم گذشته، نزدیک به 70 نماد در بازار سرمایه بسته باقی مانده بودند، اظهارداشت: خوشبختانه با اصلاحاتی که انجام شد، این تعداد از 70 به 10 الی 15 نماد کاهش یافت. 


وی گفت: خوشبختانه نقدینگی از حیث بسته نماندن و انجام معاملات روی نمادها، اکنون در وضعیت مطلوبی است.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ابزارهای اختیار خرید و فروش به علاقمندان فرصت های سرمایه گذاری، با سود به نسبت قابل توجه، کمک می کند که در این بازار اختیار خرید و فروش معامله کنند.


وی با بیان اینکه این دو ابزار اجازه می دهد که افراد بتوانند خود را از نظر ریسک پوشش دهند، گفت: بنابراین اگر از این حیث نگاه شود جذابیت بازار با این ابزارها افزایش یافته است.


محمدی گفت: خوشبختانه اکنون تعداد کسانی که اختیار خرید و فروش معامله می کنند نسبت به زمان راه اندازی این ابزارها خیلی بیشتر شده است.


وی افزود: ابزار قرارداد آتی سبد سهام نیزسال گذشته معرفی شد و هم اکنون در حال جذب کردن مخاطب است و بدون شک مورد توجه فعالان بازار قرار می گیرد چون همیشه مورد مطالبه بازار بوده است .


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: بطورکلی در طول سه سال گذشته 50 شرکت در بازار پایه فرابورس ایران درج یا در بورس تهران و فرا بورس در تابلوهای اصلی پذیرش شدند که در تنوع بخشی بیشتر بازار بسیار نقش آفرین بودند.


وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از 600 شرکت در دو بازار بورس و فرا بورس حضور دارند بنابراین کسانی که با سلایق مختلف سرمایه گذاری می خواهند در این بازارها سرمایه گذاری انجام دهند می توانند فرصت های خود را پیدا کنند.


محمدی در ادامه یادآورشد: تمامی این تلاش ها کمک کرده سرجمع حجم معاملات در بورس و فراوبورس از متوسط روزی 500 تا 600 میلیارد تومان سه سال پیش اکنون به مرز دو هزار و 500 میلیارد تومان برسد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0