يکشنبه, 30 تير 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۸۱۶۳۹
معاون‌ امور اقتصادی در مراسم رونمایی آمار تجارت خارجی کشور:
مهم ترین ركن پژوهش خوب، دسترسی به داده های جامع است
دهقان معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی آمار تجارت خارجی کشور مهم‌ترین رکن یک پژوهش خوب را، دسترسی به داده های جامع دانست.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دهقان معاون امور اقتصادی در این مراسم که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت، در این صورت پژوهش های خوب می توانند به سیاست گذاری های خوب منجر شوند.

وی طی سخنانی با معرفی نرم افزار TCCS به عنوان محصولی از وزارت اقتصاد، گفت: آمار تجارت خارجی کشور بر اساس طبقه بندی های اقتصادی، بستر های جدیدی برای انتشار اطلاعات، شفافیت و ایجاد فضای تحقیق و پژوهش بیشتر را فراهم می کند.

وی افزود: این داده های ارزشمند سال ها موجود بودند، اما یا منتشر نمی شدند و یا بطور مطلوب منتشر نمی شدند که اکنون به همت این وزارتخانه، ارائه می‌شود.

دهقان با بیان اینکه اکنون در ابتدای کار هستیم و اقدامات بزرگ تر و بیشتری برای رسیدن به نقطه مطلوب در پیش رو داریم، اظهار داشت: این وزارتخانه داده ها را به طور شفاف در اختیار عموم قرار می دهد.


وی در ادامه ، قول در اختیار عموم قرار دادن بخشی از موارد گفته شده تا پایان سال را به خبرنگاران داد.

دهقان با تاکید بر حفظ اطلاعات محرمانه افراد، گفت: اطلاعات محرمانه نیز باید با حذف بخش‌های محرمانه، قابل انتشار شود.


وی افزود: مجموعه وزارت اقتصاد با هدف رسیدن به سیاست گذاری خوب، داده‌ها را در اختیار عموم قرار خواهد داد و این کار می تواند الگو و نمونه برای همه دستگاه ها باشد.

امتیاز :  ۱.۵۰ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0