شنبه 4 اسفند 1397   00:42:06
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/16 سه‌شنبه
تشریح اقدامات بخش های اقتصادی، مالی و سرمایه گذاری استان یزد
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد به مناسبت گرامی داشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اقدامات و فعالیت های بخش های اقتصادی، مالی و سرمایه گذاری استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد "علی نمازی" به مناسبت دهه فجر در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزد گفت: بخش های اقتصادی استان در 40 سال گذشته تحولات بزرگی را شاهد بود.

وی رشد صنعت و تولیدات صنعتی، توسعه زیرساخت ها، تولید برق مازاد بر نیاز استان، گاز رسانی به شهرها و روستاها، توسعه راهها، برق رسانی، کسب رتبه های برتر کشوری در زمینه پزشکی، آموزشی و دانشگاهی، استخراج بهینه معادن، تولید محصولات گلخانه ای، رشد سرمایه گذاری و غیره را از جمله تحولات اقتصادی این استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: طی این سالها، سالانه شاهد رشد 10 درصدی تولید و سرمایه گذاری در بخش صنعت استان بوده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از سایر بخش اقتصادی از جمله امور گمرکی، بانکی، بیمه ای و اموال دولتی استان، گفت: در بخش گمرکی، 80 درصد واردات به ماشین آلات و مواد اولیه تولیدی اختصاص دارد و گمرک یزد در بین 130 گمرک کشور رتبه نهم را دارد.

وی توسعه و ایجاد شعبه های بانک های تخصصی از جمله توسعه تعاون، توسعه صادرات و مهر ایران را از اقدامات بخش بانکی عنوان کرد و گفت: هم اینک 33 بانک دولتی و خصوصی در استان فعال است.

وی کسب رتبه سوم سرانه سپرده ها و کسب رتبه پنجم سرانه تسهیلات بانکی را از موفقیت های این بخش عنوان کرد و گفت: گسترش شبکه های بیمه ای، افزایش 55 درصدی حق بیمه، رشد 46 درصدی خسارت های بیمه و کسب رتبه دوم در زمینه سرانه حق بیمه از موفقیت های صنعت بیمه استان در چند سال اخیر بوده است.

نماینده وزیر اقتصاد در استان یزد گفت: در زمینه بازار سرمایه هم تعداد کارگزاری های بورس منطقه ای استان از شش کارگزاری به 83 واحد افزایش یافت و در سال گذشته چهار میلیارد سهم به ارزش یک هزار و 300 میلیارد تومان در استان مورد معامله قرار گرفت.

وی ساماندهی و فروش کالای قاچاق و اموال منقول دولتی را از فعالیت های سازمان اموال تملیکی استان یزد اعلام کرد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir