شنبه 4 اسفند 1397   00:42:01
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/14 يكشنبه
نشست خبری با موضوع عملکرد اداره کل اقتصاد و دارایی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون
با حضور جعفری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، بهروزی معاون اقتصادی اداره کل، سعیدی معاون نظارت مالی اداره کل ،هاشمی رئیس حراست اداره کل  و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن ولایت اداره کل امور اقتصادی و دارایی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی، در ابتدای جلسه جعفری ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه، چهل سالگی نظام انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر وپیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و خلاصه ای از توطئه ها و اقدامات صورت گرفته توسط آمریکا که منجر به شهادت بیش از 17 هزار نفر از هموطنان ما شده وهمچنین جنگ 8 ساله که با راهنمایی های امام خمینی (ره) و برکت حضور مردم در صحنه جنگ و امداد های غیبی به پیروزی رسید اشاره، و به شکست آمریکا در طبس و اینکه  امریکا جهت جدا نمودن مردم از نظام از هیچ گونه تلاشی مضایقه نخواهد کرد و با این که هم اکنون در جنگ اقتصادی به سر می بریم از مردم شهید پرور استان خواست تا با تحمل فشار های اقتصادی و شرکت و حضور در راهپیمایی بار دیگر صلابت و پایداری این نظام را به رخ جهانیان به خصوص آمریکا و دست نشانده هایشان برسانند.
 

وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد اداره کل اموراقتصادی و دارایی در حوزه های مختلف اقتصادی از ابتدای دولت یازدهم تا کنون (سهام عدالت، بازار پولی ومالی، شاخص های محیط کسب وکار، موانع قانونی محیط کسب وکار، مباحث پژوهشی، وضعیت سرمایه گذاری خارجی در استان) پرداخت و اظهار داشت: از نظر قانونی اداره کل امور اقتصادی و دارایی متولی سرمایه گذاری خارجی است و باید تمام پشتیبانی را از سرمایه گذارن خارجی را انجام بدهد.
 

جعفری در فضای کسب و کار ما توانسته ایم این کار را در راستای اقتصاد مقاومتی پیش ببریم و در این خصوص 209 مجوز کسب و کار در استان احصاء شده است که عملیات  باز بینی و پایش 158 مجوز در کارگروه های  تخصصی با حضور نمایندگان و کارشناسان دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.
 

سعیدی معاون نظارت مالی اداره کل درادامه به تامین اعتبار  و واریز سبد حمایتی کارمندان دولت به حساب خزانه داری کل اشاره و بیان نمود که منتظر دستور نحوه انتقال وجه جهت واریز به حساب مشمولین دریافت سبد کالا هستیم .

در پایان نشست بهروزی معاون اقتصادی اداره کل با بیان اینکه ثبت نام سهام عدالت از شهریور سال 84 شروع و تا سال 91 ادامه داشت تعداد 49 میلیون نفر در این بازه زمانی موفق به ثبت نام شده اند که این افراد سهام دار قطعی تلقی می شوند.
 

وی تصریح کرد: افرادی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند برنامه ای برای آنها اعلام نشده است .
 

در ادامه با اشاره به اینکه از مجموع 649000 نفر سهام دار تعداد 568000 نفر شماره حساب خود را اعلام کرده اند که سود خود را دریافت ویا تا پایان سال دریافت خواهند کرد. دراستان 130000 نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که از تخفیف100درصدی و یا 50درصدی برخوردار شده اندکه این افراد نیز سود سهام خود را دریافت نموده اند و همچنین در مورد نحوه ثبت شماره شبا برای جا ماندگان دریافت سود سهام عدالت و نحوه پرداخت سود سهام  که بالغ بر 1100 میلیارد تومان براساس اولویت از دهک های مشمول و دهک های پایین از آبانماه شروع تا بهمن ماه  اشاره نموده و از اضافه شدن تعدادی از بانک ها (تجارت، رفاه، توسعه تعاون) برای واریز سود سهام خبر دادند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir