شنبه 4 اسفند 1397   00:46:31
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/24 سه‌شنبه
عدم تحقق 20 درصدی درآمدهای استان خراسان رضوی
سید مهدی رمضانی در جلسه ستاد تجهیز منابع و درآمد استان که با حضور رئیس سازمان برنامه ریزی،ومدیران کل امور مالیاتی،گمرک،ثبت اسناد ونیروی انتظامی تشکیل شد با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت درآمدهای عمومی استان اظهار داشت: مصوب درآمد 10 ماهه سال جاری 27 هزار میلیارد ریال می باشد که در این مدت 21 هزار 500 میلیارد ریال از درآمدهای استان وصول شده ونسبت به درآمد مصوب 20 درصد عدم تحقق و نسبت به وصولی مدت مشابه سال قبل 4 درصد مازاد درآمد وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی، وی با اشاره به اینکه 92 درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی می باشد بیان داشت: در این قسمت نیز 19 درصد عدم تحقق وجود دارد و این اولین سالی است که در بخش مالیاتهای مستقیم که مهمترین آن مالیات اشخاص حقوقی غیر دولتی که بیشتر شامل موسسات مالی واعتباری می باشد ، شش درصد منفی هستیم.

رمضانی درآمدهای ملی استان را در 10 ماهه سال جاری 661 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: درآمدهای ملی استان در سال جاری نسبت به سال گذشته 7 درصد رشد داشته است. دکتر رمضانی سهم درآمدی استان از درآمد کل کشور را 3.8 درصد اعلام کرد و بیان داشت: بر اساس لایحه بودجه سال 97 رشد درآمدهای مصوب استان نسبت به سال جاری 6 درصد خواهد بود.

در ادامه رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی با اشاره به رشد 9 درصدی درآمدهای مصوب سال جاری نسبت به سال 95 گفت: درآمد مصوب استان نسبت به درآمد عملکردی سال گذشته 28 درصد رشد داشته است .

جمشیدی اظهار داشت: در ستاد درآمد استان اصرار بر وصول درآمدهای مصوب خارج از قانون ومقررات نیست و بر اساس درآمدهای عملکردی به گونه ای عمل خواهیم کرد که هم در صنعت ، تولید واقتصاد استان مسائلی ایجاد نشود وهم در پرداخت ها به دولت مشکلی نداشته باشیم و به عبارتی هدف هم داشتن رضایت وعدالت اجتماعی وهم عمل به تکالیف قانونی است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir