شنبه 2 تير 1397   16:13:52
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/4/25 يكشنبه
برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان فارس
دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان در سال 1396 به ریاست دائی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس (رئیس شورا)، ترابیان مدیر بورس منطقه‌ای فارس (دبیر شورا) و سایر اعضای شورا در محل شرکت بیمه ایران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس؛ در ابتدای جلسه؛ دائی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس مهمترین کارکرد جلسات شورای هماهنگی مدیران استانی را ایجاد تعامل، هماهنگی و همکاری فیمابین مدیران دستگاه‌های عضو شورا به منظور ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین و مقررات و همچنین رفع موانع و مشکلات این دستگاه‌ها برشمرد و افزود: بسیاری از مسائل تاکنون با همکاری اعضای محترم شورا حل و فصل گردیده و از طرفی چون استان فارس دبیرخانه ستاد منطقه 5 کشوری نیز می‌باشد، با تشکیل جلسات ماهانه، راهکارهای مطلوب در حوزه‌های مختلف جهت طرح در سطح منطقه و کشور نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بحث مهم دیگری که در استان مطرح است سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی با اولویت تولید و اشتغال است و دستگاه‌های عضو شورا باید در جهت تحقق پروژه‌های اولویت‌دار وزارت متبوع تلاش نمایند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت نقش و جایگاه بیمه پرداخت و گفت: مشارکت در تامین مالی و پوشش ریسک پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر، طراحی بیمه‌های عمر و زندگی و تاثیرگذاری در نظام تامین اجتماعی از مهمترین اهداف توسعه فرهنگ بیمه است که البته بایستی به منظور گسترش آنها تلاش بیشتری صورت پذیرد.

رئیس شورا همچنین بر لزوم استقرار کامل سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) در راستای شفاف‌سازی فرایندهای مالی و نظارت یکپارچه و کاهش تصدی‌گری دولت به عنوانیکی از مهمترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت بیمه تاکید نمود.

در ادامه جلسه مدیر و معاونین شرکت بیمه ایران در استان فارس به صورت مبسوط به بیان مشکلات صنعت بیمه در استان پرداختند.

در پایان، نماینده وزیر در استان با تاکید بر تسریع و ضرورت پیگیری مشکلات صنعت بیمه استان، از کلیه اعضاء درخواست نمود نظرات و پیشنهادات تکمیلی خود را در این خصوص به دبیرخانه شورا ارائه نمایند تا ضمن طرح در جلسه آتی، موضوع به وزارت متبوع نیز منعکس گردد. همچنین با موافقت کلیه اعضا، مدیر بورس منطقه ای فارس مجدداً به عنوان دبیر شورای هماهنگی مدیران استانی به مدت یک‌سال منصوب گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir