پنجشنبه 3 خرداد 1397   13:57:04
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/2/25 دوشنبه
اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت اقتصاد در آذربایجان غربی برگزار شد
اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در استان در سال 1396 به منظور بررسی مسائل و مشکلات فراروی فرآیند جمع‏آوری و فروش اموال تملیکی با حضور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی، ناظر گمرکات استان، مدیر امور شعب بانک ملی، مدیرکل بیمه ایران و مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی در محل سالن جلسات مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورا، با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل این جلسات، در سالی که مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید" نام گذاری شده، خواستار پیگیری تحقق مصوبات شورا در سال گذشته شد، همچنین وی در ادامه پیشنهاد برگزاری منظم جلسات در آخرین دوشنبه هر ماه را به شورای هماهنگی مدیران ارائه داد.

سرپرست جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به عملکرد نزولی و زیان‏ده بودن اموال تملیکی در سال 95، دلیل این امر را مصوبه منع فروش کالای قاچاق در راستای آئین‌نامه اجرایی مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام و عدم استقبال از دستورالعمل فروش کالا به شرط صادرات و برخی قوانین و مقررات دست و پا گیر دیگر را، مانع عملکرد مناسب سازمان اموال تملیکی دانست.

احمدزاده همچنین کمبود فضا برای جمع‏آوری کالاها و عدم اختصاص  امکانات لازم جهت نگهداری و انبار کالاهای قاچاق مکشوفه را علی‏رغم پیگیری‏های انجام شده، از چالش‏های اصلی مدیریت جمع‏آوری و فروش اموال تملیکی استان عنوان کرد.

در پایان مقرر شد بمنظور انسجام و نظم‏دهی جلسات، اول وقت اداری روزهای دوشنبه هفته آخر هر ماه، به برگزاری جلسات شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت متبوع اختصاص یابد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir