شنبه 4 اسفند 1397   00:44:36
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/15 دوشنبهدر هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب شد؛
تسهیل در صدور پروانه بهره ‌برداری پرورش ماهی در دریا
هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، شرایط صدور مجوز پروانه بهره‌برداری پرورش ماهی در دریا را تسهیل كرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، در بیست و پنجمین نشست اعضای هیأت مقررات زدايي و تسهيل صدور مجوزهاي كسب و كار، سازمان شیلات ایران متولي مرجع نهایی صدور مجوز پرورش ماهی در دریا شد.


اين گزارش حاكي است، طی مصوبه این  هیات، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضوابط مربوطه در حوزه فعالیت و اختیارات خود را به سازمان شیلات ایران اعلام كند و سازمان شیلات در صدور مجوز، مکلف به مراعات این ضوابط است.


این گزارش می افزاید: با اجرایی شدن این موضوع، متقاضیان بدون نیاز به مراجعه به سازمان بنادر و دریانوردی و تنها با مراجعه به سازمان شیلات، می‌توانند ظرف حداکثر 60 روز براي اخذ مجوز مذکور اقدام كنند.


بنا بر اين گزارش، در این نشست همچنین مصوب شد از اين پس سازمان حج و زيارت، متولي صدور مجوز برای "دفاتر بند (پ) در خصوص سفرهای زیارتی" به کشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه باشد.


در پايان این نشست و در راستای "تسهیل تبادل اطلاعات مربوط به دادخواست ‌ها و احکام ورشکستگی"، وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت راه‌اندازی هر چه سریعتر سازوکار انتقال برخط اطلاعات دادخواست‌های ورشکستگی از قوه قضائیه به بانک‌های کشور، تأکید كرد.


گفتني است، هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب ‌وکار از اعضای سه قوه و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشكيل شده و دبیرخانه آن در محل معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir