شنبه 5 خرداد 1397   04:59:39
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/2/20 چهارشنبه(3) طیب نیا در نشست خبری اعلام کرد:
طرح جامع مالیاتی درحال اجرا است
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: طرح جامع مالیاتی هم اکنون در شعب مختلف سازمان امور مالیاتی درحال اجرا است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، علی طیب نیا با اعلام این خبر گفت: اصلاح نظام مالیاتی، اولویت راهبردی اول وزارت اقتصاد بوده و هست و همیشه بر این باور بودم که مهمترین پروژه ای که در کشور درحال انجام است اصلاح نظام مالیاتی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نرم افزار طرح جامع مالیاتی، نرم افزار مالیات بر ارث و نقل و انتقال خودرو توسط کارشناسان سازمان امور مالیاتی تهیه و در حال فعالیت است.

طیب نیا تصریح کرد: بانک جامع مالیاتی که بر اساس قانون باید ایجاد می شد را ایجاد کردیم ولی همه اطلاعات مربوط به مودیان در آن وارد نشده اما با اینحال در حال حاضر بیش از 900 میلیون رکورد در بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور ذخیره شده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: سیستم مدیریت ریسک هم درحال فعالیت است و مودیان را به سه گروه کم ریسک، ریسک متوسط و ریسک بالا تقسیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز ما بر روی مودیان ریسک بالا است.

طیب نیا تاکید کرد: کاری که ما در سازمان امور مالیاتی باید انجام دهیم قطع ارتباط بین مودیان و مامورین سازمان امور مالیاتی است.

وی همچنین درخصوص انقلابی بودن نیز گفت: کنترل تورم، بهبود محیط کسب و کار، افزایش درآمدهای مالیاتی نسبت به درآمدهای نفتی، کاهش حجم قاچاق از 25 میلیارد دلار به 12.5 میلیارد دلار، کاهش ترخیص کالا از 36 روز به 6 روز و افزایش صادرات غیر نفتی نسبت به واردات کالا از جمله مصادیق انقلابی بودن است

 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir