شنبه 2 تير 1397   16:10:31
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/25 چهارشنبه
برگزاری اولین همایش ملی اسوه های ایثار مجموعه وزارت اقتصاد
اولین همایش ملی اسوه های ایثار مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور معاونان، مدیران و کارکنان ایثارگر وزارتخانه، مدیران کل و کارکنانِ بیمه ها و بانک ها و سازمان های زیر مجموعه، صبح امروز برگزار شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، محمد شرفشاهی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع طی سخنانی در این همایش که با حضور سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات برگزار کنندگان اولین همایش ملی "اسوه های ایثار مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی" همزمان با فرا رسیدن هفته شهید، بر لزوم حفظ یاد و خاطره شهدا برای نسل های آتی تاکید کرد.
 
وی حاکمیت آرامش و آسایش در کشور به رغم ناامنیِ حاکم در کشورهای همسایه را مرهون جانفشانی و ایثارگری شهدا و ایثارگران و تداوم همین روحیه در کشور خواند.
 
شرفشاهی افزود: با همین روحیه جهادی و ایثارگری است که می توانیم دیگر دست آوردهای نظام و به ویژه توفیقات دولت یازدهم را پاسداری کرده و امتداد دهیم.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در ادامه، اصل درونگرایی اقتصادی مطرح شده در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی را یکی از اصول اولیه انقلاب اسلامی خواند که ارتقای وضعیت اقتصادی با تکیه بر مجموعه منابع و ظرفیت های داخلی را مورد توجه قرار میدهد.
 
این گزارش حاکی است، محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز طی سخنانی در این همایش، با بیان اینکه شهدا و ایثارگران، الگو و نماد روحیه ایثارگری و فرهنگ جهادی در کشور هستند، اظهار داشت: در تمام دنیا، با هدف هویت سازی و ترغیب مردم برای افزایش مشارکت و پیشبرد برنامه های ملی، به دنبال الگو و قهرمان میگردند و حتی اقدام به اسطوره سازی دروغین و افسانه پردازی می کنند در حالیکه ما نمونه های ناب و ماندگاری چون شهدا و ایثارگران را داریم که محدود به زمان و مکان هم نیست و ریشه در فرهنگ عاشورا دارد.
 
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال 1395 خود، اولویت اول کشور را اقتصاد مقاومتی تعیین و آن را تئوریزه کردند، اظهار داشت: یقینا یکی از الزامات پیاده سازی اقتصاد مقاومتی تکیه بر همان عناصر ایثار و فداکاری است که ما را در هشت سال جنگ تحمیلی و پس از آن در مقابل تحریم های اقتصادی و دیگر توطئه ها، سر پا و برتر نگه داشته است.
 
بنا بر این گزارش، در خاتمه این مراسم که با محوریت "شناسایی ظرفیت ها و توانمندی ایثارگران شاغل در مجموعه وزارت اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی"، "تجلیل از مقام شامخ بیش از 60 هزار شهید و ایثارگر مجموعه وزارتخانه" و "تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در فضای عمومی کشور" برگزار شد، از تعدادی از کارمندان برگزیده ایثارگر وزارت متبوع تقدیر شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir