شنبه 5 خرداد 1397   05:01:14
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/1/30 چهارشنبه
برگزاری کارگاه آموزشی برای ذیحسابان دستگاههای اجرایی آذربایجان شرقی
اولین کارگاه آموزشی ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان آذربایجان شرقی در سال 1396 با حضور مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، ذیحسابان، مدیران مالی و معاونین ذیحساب دستگاههای اجرائی، شرکتها و دانشگاههای استان در محل سالن کنفرانس اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، در ابتدای جلسه رضا حسینی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن تبریک سال جدید و گرامیداشت سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال "، از ذیحسابان خواست تا در کنار مدیران دستگاههای دولتی از ظرفیت ابزارهای تامین مالی و فاینانس برای ایجاد اشتغال و تولید در استان استفاده نمایند چراکه در مقابل پیام مقام معظم رهبری و مردم مسئولیت داریم که بخش عظیمی از این مسئولیت به نحوه مدیریت هزینه کرد دستگاههای اجرائی توسط ذیحسابان بر میگردد که باید مطابق مقررات انجام گیرد. وی با ابراز تاسف از حادثه سیل در استانهای شمالغرب و شهرستان های آذرشهر و عجب شیر در استان آذربایجان شرقی برای تامین تنخواه و منابع مالی مورد نیاز دستگاههای امدادرسان برای کمک رسانی و همکاری اعلام همکاری نمود. حسینی بر اهتمام لازم جهت کسب نمره شاخص‌های ارزیابی عملکرد در بحث حسابداری تعهدی تاکید و بر لزوم نظارت بر تکمیل سامانه سادا ، سماد و سناما خاطر نشان نمود و از برگزاری کلاسهای آموزشی ابراز رضایت کرد.

سپس ناصر لایحی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان ضمن خیر مقدم گویی به حضار، به تبیین دستور جلسه و رئوس مطالب مورد بحث در کارگاه پرداخت و از ذیحسابان و مدیران مالی شرکت ها، دانشگاههای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی خواست اهتمام لازم را در تکمیل و ارائه صحیح و به موقع صورتحساب های نهایی داشته باشند.

در ادامه جلسه محمد حقیقی معاون ذیحساب اداره کل امور مالیاتی استان با تشریح وظایف ذیحسابان در مقاطع زمانی بستن حسابها، دوره متمم و افتتاح حسابهای سال 1396، نحوه تهیه و ارسال کامل و با کیفیت صورتحساب های نهایی را از طریق سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور(سناما) توضیح داد. همچنین وی با ذکر مثالی کامل، نحوه بستن حسابها و تهیه صورت های مالی تعهدی را در پایان سال 1395 و همچنین نحوه افتتاح حسابها  در دوره متمم سال 1396 را تشریح کرد. در پایان حضار نکته نظرات و سوالات خود را ارائه نموده و به سوالات حضار پاسخ داده شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir