شنبه 2 تير 1397   16:10:56
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/24 سه‌شنبه
برگزاری نشست کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز در استان کهگیلویه و بویراحمد
نشست کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور الماس گشتاسبی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و رئیس کارگروه، ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضاء استانی این کارگروه در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد، ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست گفت: در سایه تلاش و مسئولیت پذیری حوزه های نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی، دستگاه های اقتصادی و دستگاه های اطلاع رسان شاهد نتایج بسیار خوبی در پیشگیری از وقوع جرم قاچاق و کالا و ارز در استان هستیم.

ابراهیم کشاورز افزود: قاچاق تهدید بزرگی برای اقتصاد کشور است که گرچه عده ای بواسطه این کار و از طریق تبادل و جابجایی کالا منتفع میشوند اما در بلندمدت باعث تزلزل در ثبات اقتصادی کشور میشود و بیکاری و رکود اقتصادی از تبعات آن است.

وی بیان داشت: قاچاق موضوع جدیدی نیست و از زیرشاخه های فساد است و همیشه هم ادامه دارد اما باید با برنامه ریزی، حجم قاچاق کالا و ارز را کاهش دهیم و این نیز نیازمند حمایت های لازم است که بحمداله الان با همت و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و قضایی به نحو مطلوبی در حال انجام است. کشاورز اظهار داشت: ما به همان اندازه که به دنبال کاهش قاچاق در کشور و در استان هستیم به همان اندازه هم باید برای حمایت از تولید، اشتغال و کاهش بیکاری برنامه داشته باشیم و در کنار این مسائل باید اطلاع رسانی و فرهنگساری لازم در راستای مبارزه با پدیده ی قاچاق صورت گیرد.

کشاورز افزود: قاچاق کالا باعث سلب انگیزه از تولیدکنندگان میشود و لذا در راستای حمایت از تولید ملی و ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باید با تلاش و همدلی با این موضوع با جدیت مبارزه نمائیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در این نشست گفت: اهمیت مقوله قاچاق بر کسی پوشیده نیست چرا که زیان و ضررهای فراوانی را متوجه تولید و اشتغال و اقتصاد کشور می کند. الماس گشتاسبی افزود: بخشی از این ضررها متوجه درآمدهای عمومی کشور است چرا که قاچاق پنهانی صورت می گیرد و در نتیجه مالیات و عوارضی از کالاهای مبادله شده اخذ نمیشود که هین امر منجر به صدمه و لطمه به اقتصاد ملی میگردد.

گشتاسبی بیان داشت: در سال گذشته تلاش چشمگیری از طرف دستگاههای متولی از جمله دستگاههای نظامی و انتظامی، امنیتی، قضایی، اقتصاد و دارایی، تعزیرات حکومتی، اموال تملیکی، گمرک، صنعت و معدن، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد و رسانه ها در جهت پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز در استان صورت گرفته است و برای سال جدید نیز باید با برنامه ریزی و تلاش و تعامل بیشتر با این پدیده مبارزه نمائیم.

وی اظهار داشت: در سطح کشور شاهد کاهش قاچاق کالا بوده ایم و این اتفاق بسیار خوبی است و در استان نیز در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و حمایت های قضایی نیز بطور مستمر صورت خواهد گرفت تا دست قاچاقچیان را از تولید و اقتصاد کوتاه نمائیم.

معاون دادگستری استان پیگیری سامانه ها، پیگیری بحث انبارهای استان، افزایش توان دستگاههای متولی مبارزه با قاچاق و حمایت زیرساختی از این دستگاه ها را از اهم برنامه های این ستاد عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر و عزم جدی تر برای برخورد با قاچاقچیان کالا در ایام نوروز شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir