شنبه 2 تير 1397   16:07:21
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/24 سه‌شنبه
استان یزد: ضرورت مصرف و حمایت از کالاهای تولید داخل
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تاکید بر مصرف و حمایت از کالای ایرانی گفت: برای افزایش اشتغال درکشور راهی به جز حمایت از تولیدات داخلی وجود ندارد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، "علی نمازی" افزود: در شرایطی که موانع و مشکلات متعددی از جمله وجود برخی از تحریم ها و تضعیف شرکت ها به دلیل پشت سرگذاشتن بحران های اقتصادی چند سال گذشته در مسیر حرکت تولیدکنندگان داخلی وجود دارد، حمایت تولیدات داخلی برای رفع مشکل بیکاری یک وظیفه ملی محسوب می شود.

وی ادامه داد: خریدکالای ایرانی، ضمن اینکه چرخ تولید را به حرکت در می آورد؛ اشتغال ایجاد می کند و در نهایت منجر به افزایش درآمدها می شود و تمام این موارد به معنای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

نمازی خاطر نشان کرد: امروزه تبلیغات متعددکالاهای خارجی در کشور سبب شده تا مصرف‌کنندگان ایرانی این گونه تصور کنند که کیفیت تولیدات ایرانی همانند اجناس خارجی نیست؛ اما واقعیت آن است که کالاهای ایرانی حتی در بازارهای خارجی نیز مشتری خاص خود را دارد.

وی گفت: تجربه کشورهای موفق در رونق اقتصاد و اشتغال نشان می‌دهد خرید کالاهای با کیفیت تولید داخلی می‌تواند با افزایش تقاضا، ظرفیت تولید را بالا برده و در نتیجه فضای بسیار مناسبی برای توسعه ‌ و بهبود روزافزون صنایع داخلی و خروج از رکود و افزایش اشتغال زایی فراهم کند.

نماینده وزیر اقتصاد در استان یزد با بیان اینکه افزایش کیفیت کالاهای ساخت ایران نقش مهمی در رونق بازار خرید و فروش کالاهای ایرانی دارد گفت: مردم باید با ترجیح خرید کالاهای باکیفیت ایرانی به جای کالاهای خارجی، گامی هر چند کوچک، در جهت کاهش مشکل بیکاری جوانان و کاهش مشکلات اقتصادی جامعه بردارند.
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir